Sėkmės mokykla

Namuose juk vis tiek pasikalbame apie profesijas – ar jų tik ieškotume, ar būtų smalsu ką veikti populiaru šiomis dienomis, o gal jau norisi žvalgytis į ateityje paklausią specialybę.

Sėkmės mokyklos nariai organizuoja susitikimus Lietuvos mokykloje, kurių metu klausiame, kuo vaikai norėtų būti, dalinamės, ką suaugę veikia gyvenime ir kokių profesijų yra pasaulyje.

Labai rekomenduojame pažiūrėti: Kur dirba suaugę vaikai? (kurdirbasuaugevaikai.lt)

Vieno dolerio akinukai/ One Dollar Glasses

Reikšmingas ir tvarus 'Vieno dolerio akinukų/ One Dollar Glasses' projektas tęsiasi Kolumbijoje, jo dėka kuriamas mažas stebuklas vieno vaiko gyvenime – galimybė geriau matyti pasaulį, mokytis ir tobulėti!

Jau kelis metus Lietuvoje kartu su Rotary klubu 'Vytis' ir Klaipėdos senamiesčio Rotary klubu prisidedame renkant lėšas ir suteikiant galimybę Kolumbijos vaikams gauti oftalmologinės priežiūrą ar įsigyti net pačių paprasčiausių akinių.

Pasaulinė dotacija jau pasiekė projekto šalį, tad naujasis ODG autobusiukas, išpuoštas visų iniciatyvinių Rotary klubų iš Vokietijos, Norvegijos, Lietuvos ir Kolumbijos logotipais, išriedėjo į Kolumbijos gatves su visa akių testavimo įranga.

Šventojo Daubų ąžuolo aptvėrimas

Neries regioniniame parke atnaujinome Šventojo Daubų ąžuolo apsauginę tvorelę. Pro šį senolį vingiuoja Dūkštos pažintinis takas, kuris yra ypatingai lankomas Neries regioninio parko maršrutas. Per metus juo praeina virš 50 tūkst. lankytojų. Todėl nauja tvorelė padės išvengti neigiamo lankytojų poveikio ąžuolui (dirvožemio suslėgimo).

Šventasis Daubų ąžuolas – vienas iš pačių seniausių ąžuolų visame Neries regioniniame parke. Ąžuolo amžius virš 350 metų, kamieno apimtis – beveik 5 metrai! Jis yra įtrauktas į valstybės saugomų gamtos paveldo objektų sąrašą.

Apie Šventąjį Daubų Ąžuolą skaitykite: Šventasis Daubų ąžuolas | Saugoma

person writing on brown wooden table near white ceramic mug

Mūsų veiklos ir projektai

Dūkštos upelio slėnyje esantis Buivydų piliakalnis – išskirtinis Neries regioninio parko ir Dūkštos pažintinio tako kultūros paveldo objektas.

Piliakalnis įrengtas aukštumos kyšulyje, Dūkštos upelio kairiajame krante. Nuo piliakalnio viršaus atsiveria nepaprasto grožio vaizdai į Dūkštos upelio slėnį link Bradeliškių ir Karmazinų piliakalnių. Iš dviejų pusių Buivydų piliakalnį saugojo upės vandenys bei jos slėnio statūs ir aukšti šlaitai, iš kitos pusės – šaltinio ir polydžio vandenų maitinama griova.

Piliakalnio priekyje įrengtas itin aukštas ir platus gynybinis pylimas. Į šį pylimą laiptai įrengti 2011 metai, kurie jau susidėvėję, nepatogūs, vietomis užnešti žemėmis, nesaugūs. Kadangi šis objektas yra labai lankomas (ypač rudenį, kai vaizdas nuo į Dūkštos slėnį tampa Nr. 1 Neries regioniniame parke), tad yra didelis poreikis laiptus pilnai atnaujinti.

Apie Buivydų piliakalnį skaitykite: https://neriesparkas.lt/buivydu-piliakalnis/

Buivydų piliakalnio laiptų atnaujinimas